Menü Kapat

Kene İlaçlama

İstanbul Kene ilaçlama yapılması gereken en önemli canlılardan birisidir. Çünkü bildiğiniz üzere kene öldürücü canlılardır. Geçmişte haberlerde çok fazla sayıda kene tarafından ısırılan ve ölen insanları görmekteydik. Ancak belediyeler tarafından yapılan kene ilaçlama çalışmaları sayesinde günümüzde insan sağlığına zarar verecek olan keneler çok daha az bulunuyor.

İstanbul kene ilaçlama
Esenyurt Kene İlaçlama Ürünlerimiz

Kene özellikle yaz aylarında ortaya çıkmaktadır. Genellikle çocukların çok fazla bulundukları parklarda ve çimen olan bölgelerde yaşamaktadırlar. Siz çıplak bacakla çimden geçtiğinizde fark etmeden size yapışabilir. Bir kene size yapıştıysa uzun süre bunun farkına varamayabilirsiniz. Kene yapıştığı takdirde doğrudan hastaneye veya sağlık ocağına gidilmesi gereklidir. Çünkü evde siz çıkartmaya çalıştığınızda bacakları içinizde kalabilir. Bu durumda yine ölümcül hastalıklara sebebiyet vermeye devam edecektir.

Kene ilaçlama İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında bulunan tüm İlçelerde bizim tarafımızdan yapılabilmektedir. Kene gibi bir canlının etrafınızda bulunmasını istemezsiniz. Bir sitede oturuyorsanız, bahçeniz varsa kesinlikle her yıl kene ilaçlama yaptırmanız gerekiyor.

Kenenin Özellikleri

Kene çok küçük boyutlarda olduğu için fark edilmesi çok zor olan canlılardan birisidir. Normal kan emmemiş bir kenenin boyu 4mm olurken sizden veya başka birisinden kan emdikten sonra 1,3 cm boyutuna ulaşmaktadır. Sivrisineklerden çok daha tehlikelilerdir. Kan emerek yaşamlarını sürdürmüş oldukları için hastalık kapma olasılığınız çok yüksektir. Keneler genellikle hayvanlara yapışarak yaşamlarını devam ettiriyorlar. Çünkü kolay hedef olarak görülüyorlar. Bir hayvanınız var ise kene aşılarının yapıldığından emin olmanızda yarar var. Kene yaz aylarında çok aktifken kış aylarını toprakta geçirirler. Toprak ve çimen gibi alanlarda çok dikkatli olmanızda yarar var. Kenelerden bulaşan hastalıkların bazıları; kırım kongo kanamalı ateşi, q humması, lyme borreliosis gibi hastalıklar gelebilmektedir. En bilinen kene hastalığı kırım kongo kanamalı ateşidir.

Kene İlaçlama Fiyatları

Kene ilaçlama fiyatları yapılan çalışmanın kapasitesine göre farklılık gösterebilmektedir. Aşağıda bulunan listeden metre kare bazında yer alan kene ilaçlama fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Daha büyük bir yerde kene ilaçlama yaptırmak istiyorsanız arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

0-100          m2            =80-120 TL

100-150      m2            =120-150 TL

150-250      m2            =150-250 TL

Anadolu Yakasında Böcek İlaçlama Hizmeti Verdiğimiz İlçeler

Avrupa Yakasında Böcek İlaçlama Hizmeti Verdiğimiz İlçeler

İstanbul’da İlaçlama Firmaları Hakkında

Böcek İlaçlama İstanbul Fiyatları

Böcek İlaçlama Hizmetimiz

Pire İlaçlama Hizmetimiz

 

Posted in Mücadele Yaptığımız Haşere Türleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button
Open chat
1
Merhaba, Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Sohbete Başla!

Tel: 0539 207 85 05